שאלות ותשובות
מה זה יועץ ביוגרפי?
בתקופתנו הולכות ומתפרקות יותר ויותר מסגרות תמיכה והשתייכות מסורתיות. בני אדם רבים מתמודדים עם שאלות קיומיות, ועם הנסיון למצוא דרכי התמודדות חדשות. עם גבור המצוקות הנפשיות בזמננו פותחו דרכים רבות להתמודדות. היעוץ הביוגרפי ניצב ביניהן, כאשר הוא נשען על תמונת האדם שפותחה באנתרופוסופיה מייסודו של רודולף שטיינר. 
תמונה זו מציגה את האדם כגוף נפש ורוח. מצוקות העבר חרוטות בגוף ועל היעוץ לפעול להכיר אותן, לשחרר אותן ולמצוא את השיעור הצפון בהן. אך יחד עם זאת הרוח דוברת מן העתיד. היא מביאה לאדם את הרובד של המשמעות. היא מסייעת לו להתעלות אל המקום בו העבר הופך להכשרה והמצוקה שער לנתינה. הרוח מבקשת מן האדם למצוא את חוכמת הגורל בחייו ולפעול לתיקון, היא מביאה לאדם בשורה של ריפוי המשחררת אותו מן האנוכיות ומסייעת לו למצוא את מקומו הנכון בעולם.
מעוניינים להרשם לתוכנית הכשרה ליועצים ביוגרפיים?
מלאו את הפרטים ואחד היועצים שלנו יחזור אליכם.
כן, אני רוצה להמשיך להיות בקשר!
תודה על פניתכם
ההודעה התקבלה במערכת,
נציג שלנו יחזור אליכם בקרוב.
בית ספר ליועצים ביוגרפיים
ביה"ס לייעוץ ביוגרפי נוסד ב-1998 ע"י דני אמן. הוא פועל כיום בירושלים ובקיבוץ עינת ומציע תוכנית הכשרה תלת שנתית ליועצים ביוגרפיים. בנוסף הוא מציע לעיתים קורסים וסדנאות שונות.
ביה"ס ליועצים ביוגרפיים בישראל שם לו למטרה לתרום לבנית התשתית של תרפיה רוחנית אנתרופוסופית אשר הולכת ומתהווה בזמננו כביטוי לישות העמוקה ביותר של רוח הזמן, אשר מבשרת מרפא למכאובי הנפש העמוקים ביותר של האדם. ביה"ס הכשיר חמישה  מחזורים של יועצים אשר רבים מהם עוסקים באופן פעיל בייעוץ ביוגרפי ופונה עכשיו להכשרת המחזור השישי.