עלי גביע - סמינר ביוגרפיה בקרית טבעון

2050 צפיות
פתיחה: אוקטובר 2020
היקף שעות:
מספר מפגשים: 30
שעות המפגש: 09:00 - 15:15
ימי הקורס: יום ג'
מיקום: קרית טבעון
לכל אדם מסע חיים יחיד ומיוחד
לכל אדם אירועים ומפגשים בחייו
אשר נשארו לו כחידה המבקשת פתרונה
התחקות אחר מהלך הביוגרפיה
מאירה את המפגשים ואירועי חיינו
באור חדש ומגלה את משמעותם
 
הסמינר מיועד- לכול המבקש להרחיב את נקודת מבטו על האדם,
בכך לתמוך בתהליכי חייו ובאלה של זולתו.
 
במרכז הסמינר עומד העניין העמוק של האדם להכרת משמעות חייו – הן בהיבט הכללי, הנוגע לידע על הגילאים השונים והן בהיבט האישי, בהתחקות אחר נתיבו היחודי – והחיבור בין השניים, המאפשר להיפתח לראיית מסע החיים מפרספקטיבה חדשה, מרעננת ולעתים מפתיעה, המסיטה דפוסי חשיבה הרגליים על חיינו.
כך נחשפים כישורינו ותכונותינו הבשלים ומקבלים חיזוק, בעוד קשיינו הופכים הזדמנות להתפתחות על ידי הרמה והרחבה של נקודת מבטנו.
 הסמינר נישא, בכוחות משותפים, על ידינו – שלוש יועצות ביוגרפיות, המנחות את הסמינר בשיתוף פעולה ובהרמוניה  – כאשר לכל אחת איכות ייחודית, הבאה לידי ביטוי בפעילויות המגוונות.
בכל יום לימודים מוצגות פיסות ידע, מיריעת החוקיות הביוגרפית המרתקת, כך שבמהלך הסמינר מתגלה האריג העשיר של חיים על האדמה.
כמו כן נפתח שער לעבודה הפנימית של האדם בעזרת תרגול ואמרות רוח (וורסים), ונעשית פעילות אמנותית עדינה המלווה את יום הלימודים ומוסיפה לו תנועה פנימית ושמחה.
כהשראה נפשית רוחנית לתוכן הנלמד, משמשים סיפורי ביוגרפיה של אישים ידועי שם כמו גם אגדות ומיתוסים.
התבוננות באירועי הביוגרפיה נערכת בקבוצות אינטימיות, בליווי מנחה, מאירה את ייחודיותו של כל אדם ומעוררת לשותפות הגורל כבני אנוש. כך הופך יום הלימודים בסמינר למקום שבו חום ואמון מאפשרים חיזוק כוחות ותקווה לקראת צעדים חדשים במסע האישי.

מבנה הקורס – לימודי ביוגרפיה, התנסות אומנותית בהקשר הביוגרפי וסדנה לפיתוח כלי להבנת משמעותה של הביוגרפיה האישית וזו של האחר.
התכנים - הורות וחינוך, זוגיות, תהליך קבלת-החלטות, משמעות המחלה, המשבר והסבל, שליחות הכעס, שאלות של מקצוע וייעוד ונקודות מפנה בחיים.

הסמינר מוכר לקרנות ההשתלמות למורים ועובדי הוראה במשרד החינוך וכשנת בסיס להכשרת יועצים ביוגרפים.
לפרטים והרשמה
שלומית ליברמן- 052-3577878,
נלה סולנג' מרדכוביץ- 054-4633962
אריאלה דורון- 077-5288077, 052-4695692, [email protected]

 
לקורס הקודם לכל הקורסים לקורס הבא
תודה על פניתכם
ההודעה התקבלה במערכת,
נציג שלנו יחזור אליכם בקרוב.
בית ספר ליועצים ביוגרפיים
ביה"ס לייעוץ ביוגרפי נוסד ב-1998 ע"י דני אמן. הוא פועל כיום בירושלים ובקיבוץ עינת ומציע תוכנית הכשרה תלת שנתית ליועצים ביוגרפיים. בנוסף הוא מציע לעיתים קורסים וסדנאות שונות.
ביה"ס ליועצים ביוגרפיים בישראל שם לו למטרה לתרום לבנית התשתית של תרפיה רוחנית אנתרופוסופית אשר הולכת ומתהווה בזמננו כביטוי לישות העמוקה ביותר של רוח הזמן, אשר מבשרת מרפא למכאובי הנפש העמוקים ביותר של האדם. ביה"ס הכשיר חמישה  מחזורים של יועצים אשר רבים מהם עוסקים באופן פעיל בייעוץ ביוגרפי ופונה עכשיו להכשרת המחזור השישי.